Niezawodne sposoby na pozbycie się cieni pod oczami

Po nieprzespanej nocy, godzinach spędzonych przed komputerem lub telewizorem, pod oczami mogą pojawić się zasinienia oznaczające zbyt małą ilość snu lub jego złą jakość. Oprócz drogich kremów, zarówno tych aptecznych, jak i drogeryjnych, są także domowe sposoby na walkę z tą uciążliwą oznaką niezdrowego stylu życia.

Kluczem do złagodzenia zasinień jest ochłodzenie skóry pod oczami. Można tego dokonać za pomocą ogólno dostępnych sprzętów gospodarstwa domowego. Pierwszy sposób wymaga użycia dwóch łyżeczek, które wcześniej zostały schłodzone w lodówce. Przyłożenie ich na parę minut do zasinionych obszarów pomaga w zmniejszeniu sińców.

Jak pozbyć się ceni pod oczamiPodobnie działają kostki lodu oraz plasterki surowego ogórka, którego sok działa rozjaśniająco i stosowany był w tym celu już od wielu dziesiątek lat. W praktycznie każdym domu można znaleźć ziemniaki. Jeśli ostatniej nocy nie możemy zaliczyć do przespanych i doskwierają nam sińce pod oczami warto przekroić ziemniaka i przyłożyć go, stroną bez skórki, do strefy pod oczami.

Podobne rezultaty można uzyskać stosując okłady z soku z ziemniaków. Jeśli wiemy, że czeka nas noc bez snu, a na następny dzień musimy wyglądać świeżo i promiennie, warto zastosować na noc niewielką ilość olejku migdałowego. Nawilży on strefę pod oczami i zapobiegnie powstaniu nieestetycznych zasinień.

Jeśli z kolei w poranek po bezsennej nocy mamy chwilę czasu, warto zaparzyć czarną herbatę, pozostawić ją do ostygnięcia, a następnie namaczać w niej płatek kosmetyczny i okładać sine miejsca pod oczami. Równie dobrze zadziałają także całe torebki herbaty, które po 15 minutowym schłodzeniu w lodówce, należy przykładać do powiek przez około 10 minut. Zawarta w czarnej herbacie teina pomoże pozbyć się zarówno sińców pod oczami, jak i porannej opuchlizny.

Jeśli posiadamy w spiżarni liście świeżej mięty warto je drobno posiekać i powstałą papkę przyłożyć do sinych obszarów i czekać około 10 minut, aż mięta pięknie wyrówna koloryt naszej skóry.

Warto jednak pamiętać, by jednorazowo nie stosować wyżej opisanych metod dłużej niż 10-15 minut, gdyż skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i wrażliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>