Kokos – drzewo zaspokajające wszystkie potrzeby życia

Starożytni hindusi nazywali palmę kokosową „drzewem o tysiącu zastosowań”. Od setek lat wiedzieli oni, jak wiele cennych właściwości posiada ta roślina. Teraz olej kokosowy podbija polskie domy, a jego zdrowotne oraz pielęgnacyjne cechy są potwierdzane w laboratoriach na całym świecie.
W sklepach można znaleźć różne rodzaje oleju.

Rafinowany olej kokosowy otrzymywany jest poprzez tłoczenie i ogrzanie kopry, czyli suchego miąższu orzechów kokosowych. Jest on zazwyczaj bezbarwny oraz pozbawiony smaku i zapachu

Do produkcji oleju ze świeżych kokosów można użyć kilku metod m. in. gotowania lub fermentacji – bez chemicznych rozcieńczaczy. Dzięki temu masa zachowuje swój naturalny smak i zapach.

Drzewo kokosuOlej kokosowy ma wiele właściwości wpływających pozytywnie na stan zdrowia. Z tego powodu powinien on obowiązkowo znaleźć się w naszych kuchniach. Może on pomóc zwłaszcza osobom z nadwagą i otyłością. Łatwo zaspokaja apetyt, przyspiesza metabolizm i wspomaga gospodarkę cukrową organizmu.

Kwasy tłuszczowe, które zawierają się w jego składzie, mają właściwości antywirusowe, antygrzybiczne oraz antybakteryjne.
To białe cudo znalazło również zastosowanie w pielęgnacji i kosmetyce. Olej położony na włosy przed myciem odżywi je i pozwoli zachować je w dobrej kondycji. Natomiast niewielka ilość nałożona na końcówki zabezpieczy je przed rozdwajaniem.

Tłuszcz kokosowy sprawdzi się również wyśmienicie w roli kremu, który pozwoli uporać się z suchą skórą, zmianami trądzikowymi czy popękanymi piętami. Według naukowców może również z powodzeniem zastąpić pastę do zębów. Dowiedli oni bowiem, iż olej hamuje wzrost bakterii, które są odpowiedzialne za infekcje jamy ustnej.

Cena 0, 5 kilogramowego opakowania, w zależności od jakości, waha się od ok. 13 do 30 zł. Jednak przy takiej ilości zastosowań i dobroczynnych właściwości wydaje się to być dobrą inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>