Jakie tabletki na odchudzanie są odpowiednie dla mnie?

Zdarzyło Ci się już używać popularnych tabletek na odchudzanie? Efekty uważasz za niezadowalające? A może tabletki w ogóle na Ciebie nie zadziałały? Nic w tym dziwnego, bo nawet je należy dobierać ściśle do potrzeb. W tym celu należy najpierw poznać swój organizm.
Zorientuj się więc najpierw, czy:

– Twój metabolizm jest spowolniony i w jakim stopniu,
– miewasz napady obżarstwa lub wilczego głodu albo żeby odczuć sytość, musisz zjeść dużo, czy wystarczy niewielka ilość pożywienia,
– ćwicząc (przejawiając jakąkolwiek aktywność fizyczną) chudniesz bez problemów, czy w zmobilizowaniu się do ćwiczeń przeszkadza Ci zwykłe lenistwo, czy też brak Ci energii do jakiejkolwiek aktywności i czy po wysiłku regenerujesz się szybko, czy wolno.

Wolny metabolizm

Po czym rozpoznasz, że Twój metabolizm jest wolny? Choćby po tym, że po przejściu na dietę nie chudniesz, choć inni chudną bez problemów oraz po tym, że gdy tylko jesz swoim zdaniem normalnie (dostarczasz organizmowi tyle kalorii ile teoretycznie organizm potrzebuje) – tyjesz.
Metabolizm zwalnia wraz z wiekiem i wskutek różnych zaniedbań dietetycznych. Między innymi dlatego już w okolicach 30 – 40 odchudzanie może być bardzo trudne.

Na przyspieszenie metabolizmu jest kilka sposobów:

– jedzenie większych ilości pokarmów białkowych i wykluczenie z diety prostych węglowodanów,
– jedzenie 5-6 posiłków dziennie, odpowiednio mniejszych oczywiście,
– aktywność fizyczna (ale nie długotrwałe intensywne ćwiczenia, raczej trening w stylu fat burning lub HIIT),
– suplementy, czyli tabletki na odchudzanie.

Jakie tabletki na odchudzanie przyspieszają metabolizm?

Tabletki na odchudzanieWszystkie te, które określane są mianem spalaczy tłuszczu (lub fat burnerów). Do najsilniejszych (o udowodnionym działaniu) należą: kapsaicyna, guarana, zielona herbata. Do słabszych (choć posiadających inne zalety) należą jagody Acai, zielona kawa, a nawet mango afrykańskie.

Nadmierny apetyt i wilczy głód

Nadmierny apetyt jest z reguły skutkiem wyrobienia w sobie złych nawyków żywieniowych, choć może też być warunkowany hormonalnie. Za wilczy głód odpowiadają hormony a konkretnie zaburzenia gospodarki insuliną.

Z tymi zjawiskami najlepiej poradzić sobie suplementami, bo przejście na racjonalną dietę lub „dietę naprawczą” w sytuacji, gdy organizm w niekontrolowany sposób domaga się pożywienia jest dla wielu osób nieosiągalne.

Z napadami wilczego głodu najlepiej poradzą sobie zielona kawa i mango afrykańskie, które doskonale regulują gospodarkę insuliną (a przy okazji również leptyną), przez co eliminują i napady wilczego głodu i, po pewnym czasie, apetyt, nad którym dotychczas trudno było Ci przejąć kontrolę. Można również stosować dodatkowo suplement apetiblock, choć lepsze efekty są po afrykańskim mango.

Brak energii do ćwiczeń

Ten problem teoretycznie powinna rozwiązać dobrze skomponowana dieta, ale jak zapewne doskonale wiesz są z tym nie lada problemy. Zanim uda Ci się wzmocnić organizm przy pomocy zdrowego jedzenia możesz sięgnąć po kilka suplementów energetyzujących.

Mogą to być spalacze tłuszczu wspomniane wyżej, ale jeszcze lepiej sprawdza się na tym polu jagoda Acai – w czystej postaci lub z dodatkami oraz Acetyl L-karnityna, która w przeciwieństwie do zwykłej L-karnityny rewelacyjnie wpływa na centralny układ nerwowy (zwiększając psychiczne siły witalne) oraz resztę organizmu – poprawiając wydolność mięśni oraz zdolności regeneracyjne.

Zaprezentowane suplementy powinny wyraźnie ułatwić Ci odchudzanie. Pamiętaj jedynie, by jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>